تبلیغات
به وبلاگ اكسیوم خوش آمدید - معرفی PLC-ZEN
 
سلام به شما دوست عزیز، به وبلاگـــ اکسیـــوم خوش آمدید

» در این وبلاگ همه چیز پیدا میشه

» جهت اطلاعات بیشتر در مورد هر مطلب "ادامه مطلب" مربوط به آن را کلیک نمائید

» در صورت تمایل این وبلاگ را با عنوان " اکسیـــوم وبلاگی متفاوت " لینک نمائید و اطلاع دهید که من هم شمارو لینک کنم

» از صفحه "سوژه های تصویری" و "ویدیو های وبلاگ" هم دیدن بفرمائید

سوژه های تصویری:
http://axiom.mihanblog.com/extrapage/sozhe

ویدیو های وبلاگ:
http://www.aparat.com/axiom

متشکرم

  :: مدیر وب سایت : محمد رضایی
Axiom
Axiom

No Text


Axiom
شما به این وبلاگـــ چه نمره ای می دهید؟

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Axiom
   

W W W . A X I O M . M I H A N B L O G . C O M

معرفی PLC-ZEN
پنجشنبه 5 فروردین 1389 ساعت 03:35 ب.ظ | | نوشته ‌شده به دست محمد رضایی | ( نظرات... )
كنترل كننده های برنامه پذیر یا كنترل كننده های منطقی برنامه پذیر-PLC-سبب ساز تغییرات بسیار بزرگی در زمینه اتوماسیون و كنترل صنعتی در دنیای امروزی بوده اند.
PLCدر واقع یكنوع كامپیوتر است كه برای كار در محیطهای صنعتی و ارائه دادن روتین های كنترلی پیاده سازی شده بكار می رود،در واقع plcو نرم افزارها یا روتین های كنترلی اش را می توان مدل پیشرفته مدار های منطقی قبل دانست.

تفاوت عمده plc با كامپیوترهای عادی در نوع ارتباطات و ابزار آلاتی است كه تحت كنترل دارد،مثلا plc می تواند با سوئیچ های 110و220 ولتی ،سوئیچ های محدود كننده و استارترهای موتورهای سه فاز و تكفاز از طرق ماژول های ورودی خود كه مجهز به ایزولاتورهای نوری هستند ارتباط بر قرار كند. پردازنده مركزی plc یا همان cpu،به برنامه ها اجازه پیادی سازی شدن و ماندن در حافظه را می دهد،اینجا برنامه ها همان توابع منطقی و روتین های كنترلی هستند كه هز نظر شكل ظاهری و ساختار با برنامه های عادی كامپیوتری كه به زبان های متداول این كار مثلا c نوشته می شود،تفاوت دارد،در واقع شركتهای طراح وسازنده plc تفاوتهایی را در ساختار ظاهری محیطهای برنامه نویسی ساخت خودشان نسبت به نرم افزارهای دیگر شركتها قائل می شوند اما مبنا وپایه تمام این نرم افزارها بر اساس استانداردهای بین المللی IEC1131 طراحی و نوشته می شود و اگر شخصی با این نرم افزارها به شكل عمومی و كلی آشنا باشد در برخورد با نرم افزارهای ساخت شركتهای مختلف ،مشكل خیلی زیادی نخواهد داشت وبا كمی تمرین می تواند بر آنها مسلط شود. نكته مهم در كار با سیستمهای plc شناخت كامل ویژگی های سخت افزاری آنهاست كه در زمان كار با سیستم كاملا كارگشا است. یكی از معروف ترین متدهای برنامه نویسی برای plcها از نمادهای گرافیكی عادی مثل كنتاكت و كویل استفاده می كند و ساختار ظاهری آن دقیقا شبیه به دیاگرام منطقی نردبانی است ونام آن هم منطق نردبانی است. در زیر یكPLC-Zen  ساخت شركت آلمانی omron به نمایش گذاشته شده است.

              :: مرتبط با: برق ,
:: برچسب‌ها: كنترل كننده های برنامه پذیر , كنترل كننده های منطقی برنامه پذیر , PLC , cpu , PLC-Zen , omron , استانداردهای بین المللی IEC1131 , صنعتی ,